İLKOKUL MÜZİK DERSLERİMİZ;

1.sınıfta öğrenciler anasınıfındaki konulara ek olarak sesini kullanma, çalgıları tanıma, müzik teorisi, notalarla tanışma, sesleri ayırt etme gibi konuları öğrenirler. Öğrenciler yıl içerisinde düzenlenen etkinliklerde sahneye çıkarak performans gerçekleştirirler.

2, 3 ve 4. sınıfta öğrenciler koro eğitimine giriş, temel solfej ve üflemeli – klavyeli bir çalgı olan melodika öğrenirler. Bu sayede öğrenciler önceki senelerde aldıkları teori ve nota bilgilerini bir çalgı üzerinde uygulamalı olarak öğrenmiş olurlar. Öğrenciler çalgı sayesinde nefes kontrolü, nota hareketleri, el ve parmak kullanımı, dinleme, ritim algısı, tempo algısı, melodi oluşturma, eşlik etme, gibi kazanımlar elde eder.  Öğrenciler yıl içerisinde düzenlenen etkinliklerde sahneye çıkarak performans gerçekleştirirler. Melodika tuş dizilimi olarak piyanoya benzeyen bir çalgıdır. Piyano eğitimi almak isteyen öğrenciler için kolaylık sağlar.

İlkokul 1. Sınıftan 4. Sınıfa kadar olan öğrencilerimiz müzik dersinin haricinde keman kulübünü seçebilirler. Keman eğitimi Suzuki Metodu dâhilinde, grup eğitimi şeklinde uygulanır ve yılsonunda düzenlenen etkinliklerde sahne performansı gerçekleştirilmesi hedeflenir. Gruplar 1ve 2. Sınıflar bir arda, 3 ve 4. Sınıflar bir arada olacak şekilde düzenlenir.

Okulumuzda Resital Gecesi ve Sanat Gecesi olmak üzere iki ana müzik etkinliği düzenlenmektedir. Bu etkinliklerde öğrenciler grup ve bireysel performanslarını sergiler. Resital Gecesinde okul dışında çalgı eğitimi alan öğrencilere de görev verilir. Bu sayede öğrencilerin sanat alanında yaptıkları bireysel çalışmalar da değerlendirilir. Sanat Gecesinde ise grup ve sınıf performanslarına yer verilir.

Ayrıca ilkokul kademesinde öğrenciler ses ve duyum testi uygulanarak okul korosuna alınırlar. Koro okul içi ve okul dışı etkinliklerde görev almak için çalışmalar yapar.

Ek olarak öğrenciler, okulun giriş bölümünde düzenlediğimiz, yılda birkaç defa yapılan müzik dinletileri ve yıl içerisinde yapılan önemli gün ve haftalarla ilgili etkinliklerde solo ve grup performanslarını sergilerler.

    BİZ SİZİ ARAYALIM

    Okulumuz hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

    TelefonOnline Görüşme