Sosyal ve Kültürel Başarılarımız

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız
15 Ocak-25 Şubat 2021 tarihinde Altech tarafından düzenlenmiş olan ”Geleceğin Çiftliği Projesi” konulu resim yarışmasında 3/C sınıfı öğrencisi Rüya Kevser DOĞAN ön elemeyi geçerek finale kalmıştır.
, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ”Sağlık Çalışanlarına Vefa” konulu  resim yarışmasında 3/C sınıfı öğrencisi Rüya Kevser DOĞAN elemede ilk 20 listesine kalarak ödül almaya hak kazanmıştır.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız
Buse GÜNDÜZ Bu Benim Eserim ” yarışmasında, Bölge Bilim Kurulundaki elemeyi geçerek Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı.

 , Sosyal ve Kültürel Başarılarımız

ODTÜ Geliştirme Vakfı İlköğretim Okulları arasında Fen ve Teknoloji dalında yapılan Eureka Bilimsel Proje yarışmasında;
Nurşah TERZİOĞLU ve Rabia Gül AYDIN’ın yönettiği “Sanayileşmenin su kirliliğine etkisi” projesi mansiyon ödülüne layık görüldü.


, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız

British Council’ın düzenlediği “Biography of Your Favourite Footballer” adlı yarışmada 8.Sınıf öğrencimiz Selin DEMİRKAN ve 5.Sınıf öğrencimiz Ekin MARLALI mansiyon ödülü almışlardır.


Öğrencilerimiz, Mon Ami Pastel Boyalarının Türkiye Temsilciliği tarafından organize edilmiş olan “Geleneksel Resim Yarışması’nda BAŞARI BELGESİ ve MADALYON kazanmışlardır.

MADALYON KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ
Ece Ekin ÇELİK
Deniz AKKOÇ
İnci ÖZZAİM

BAŞARI BELGESİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

Doruk Ata ÖZKARA
Ecenur DEMİRTÜRK
Yavuzcan AKPINAR
Aybüke CAN
Deflin Duru ALP
Ekin ERBAŞ
F.İldem YIMAZ
Ilgın UÇUM
Beste ERCÜMENT
Müge Berra ŞEN
Selin Ece PARMAKSIZOĞLU
Sude BULUT
Feriha Yağmur İŞÇİ
Safiye TUGAY
Yağmur ERÇEL

Ceyda GÖK
Kayra TEKİN
Zeynep ERSÖZ
Zeynep EKİM
Ilgın UÇUM
Eyşan MUTLU
Yiğit GEZER
İrem ÖZZAİM
Şeyma KOLAYLI
Begüm ERBAYRAK
Deniz İLTER
Kaan KIRŞEHİRİOĞLU
Miray KÜÇÜKBİNGÜL
Zeynep KARAÇETİN

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Çevre ve Orman Bakanlığının “Temiz ve Güzel Bir Çevre İçin Elele” sloganıyla ilköğretim öğrencileri arasında “Çevre” konulu Sunu Yarışmasında 6.Sınıf öğrencimiz Ayda ÖZCAN birinci oldu. Ayda ÖZCAN, ödülü kardeş okulumuz olan Kulfallı İ.Ö.Okulundan ihtiyacı olan bir arkadaşına hediye etti.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Darıcada bulunan Hayvanat Bahçesinin, Faruk Yalçın Anısına düzenlediği geleneksel resim yarışmasının 2.sinde, 2 öğrencimiz dereceye girdiler.İstanbul ve Kocaeli ilinden öğrencilerin katılabildiği resim yarışmasında 3-A sınıfı öğrencisi Eyşan MUTLU 3.lük; yine aynı sınıftan Zeynep KARAÇETİN Mansiyon ödüllerine layık görüldüler.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Çek Cumhuriyeti 38. Güzel Sanatlar Uluslararası Çocuk Sergisi Lidice 2010’ da öğrencimiz Ilgın UÇUM’un çalışması ödül almış eserler arasına girmeye hak kazanarak eseri onur mansiyonu ödülüne değer görülmüştür.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Makedonya Uluslararası Resim Yarışmasında okulumuz üç dalda 6 ödül kazandı!( GOLDEN BRUSH ) Altın Fırça Ödülü – En iyi koleksiyon -Okulumuz, en iyi koleksiyon ödülü alan 20 okul arasında yer aldı.
(GOLDEN PALETTES ) Altın Palet Ödülü – Ulaş Taylan BARİKAN, Yağız MOLA, sergideki en iyi bireysel uygulama dalında Altın Palet Ödülüne layık görüldüler.
DİPLOMA ÖDÜLÜ – Esra Canset UĞUR, Ceyda GENÇ, Selin Ece PARMAKSIOĞLU, sergideki bireysel uygulama çalışmaları alanında diploma ödülü aldılar.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Okullar arası Masa Tenisi karşılaşmalarında okul takımımız (Umut MÜEZZİNOĞLU, Emre YILMAZ, Rıza KOLAYLI, Fırat Can TEKGÜL, Sertaç TİMUÇİN) Kocaeli 2.si oldu.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Milli Sporcumuz Osman AKGÜN, Aristik Buz Pateni yarışmalarında Türkiye ve Balkan Şampiyonu, Federasyon Kupası 1.si, Solvenyada düzenlenen Uluslararası Novice yarışmalarının 1.si oldu.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız 3-A sınıfı öğrencimiz Zeynep GÜNAY, Kızılayın düzenlediği resim yarışmasında mansiyon aldı.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız 8.sınıf öğrencimiz Güneş KAVAFOĞLU, ODTÜ G.V. ODTÜ okullarının kuruluşunun yirminci yılı dolayısıyla dünyaca ünlü öykü yazarımız Sait Faik Abasıyanık anısına düzenlenen “Bir İnsanı Sevmekle Başlar Her Şey” konulu proje kapsamındaki öykü yarşmasında tüm ODTÜ okulları 8. sınıflar arasında “Fahriyenin Yanakları” adlı öyküsüyle birincilik ödülünü kazandı.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı 8. sınıflar arası Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik ve Fen Bilgisi alan derslerinden oluşan bilgi yarışmasına katılan öğrencilerimiz İzel UYGUR, Alptuğ COŞAR, Cihan İVEDİ, tüm soruları başarıyla yanıtlayarak biriciliğe hak kazanmıştır. Ancak okulumuz ile aynı puana sahip 50.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu ile beraber birinciliği paylaşmak durumunda kaldığından, kural gereği kura çekimi yapılmıştır. Öğrencilerimiz bu mücadelede bilgi ve becerisi ile birinci olmaya hak kazanmış ancak kuradaki şansızlık nedeniyle il finalinde okulumuzu temsil etme hakkını kaybetmiştir.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız TÜBİTAK ULUSAL METROLOJİ ENSTİTÜSÜ nün Türkiye deki ilköğretim okulları arasında düzenlediği ‘ya ölçemeseydik? ‘ konulu resim yarışmasında, ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL KYÖD İLKÖĞRETİM OKULU öğrencilerinden Ayça YILMAZ ‘ın ‘DENGESİZLİK isimli ve Berfin SALEPCİOĞLUnun ‘ ERİYEN KADIN isimli eserleri mansiyon ödülleri alarak okulumuzu gururlandırdılar.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Okullar arası Basketbol İl Birinciliği Müsabakalarında ODTÜ-KYÖD, rakibi Nuh Çimento İlköğretim Okuluna 50-49luk üstünlük sağlayarak, maçı kazanan taraf oldu.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Gülce DOĞAN, Eskrimde Okullar arası Türkiye şampiyonasında Bayan Efe Ferdi Türkiye 3.sü, Bayan Efe takımı ile birlikte Türkiye 1.si ; Ömer Berk ÖZ ise Erkek Flore takımda ile Türkiye 3. sü oldu.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız 10-11-12Mart 2009 tarihlerinde İzmit Hasan Gemici Spor Salonunda yapılan Okullar arası Yıldızlar Masa Tenisi İl Birinciliği Yarışmalarına Kocaeli Bölgesinden katılan 20 okul takımı arasından ODTÜ-KYÖD İLKÖĞRETİM OKULU Masa Tenisi Takımı 21 maçtan 16sını kazanarak bu yıl için büyük bir başarı sergilenmişlerdir. Kocaeli masa tenisi il birinciliği turnuvasında ikinci olan Rıza KOLAYLI, M.Fahri DOĞAN, Kutalmış Bilge GÜRBÜZ, Emre YILMAZı , Kurucu Temsilcisi Ufuk TOĞALOĞLU ve Okul Müdürü Seraceddin AYYILDIZ kutladı ve başarılarının devamını diledi.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Kocaeli Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği “Polis” konulu resim yarışmasnda 4-A sınıfından Gediz ÖZCAN Kocaeli birincisi oldu.

Dolphin Alışveriş Merkezinin düzenlediği “Tertemiz bir çevre” konulu resim yarışmasında 7-A sınıfından Alara Melis AYDIN mansiyon kazandı.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Fıratcan TEKGÜL, İzmit Belediyesinin düzenlediği müzik yarışması Türk Halk Müziği dalında 3.cü oldu.

Elektrik Mühendisleri Odasının düzenlediği “Elektrik Enerjisi Tasarrufu ve Çevreye Etkileri” konulu resim yarışmasında 7-B sınıfından Gizem ONAR Kocaeli birincisi, Güneş KAVAFOĞLU Kocaeli üçüncüsü oldu.

Saraybahçe Belediyesinin düzenlediği “Atıklardan Maket” yarışmasında 5-A sınıfında Ege KÖROĞLU, Mustafa CEYLAN, Öykü ÖZAL, 6-B sınıfında Melike ERDAĞI, Elif ÇEKMEN, 7-A sınıfından Sertan SOYDABAŞ mansiyon kazandı.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Öğretmen ve Gelecek” konulu şiir yarışmasında Mehmet Barış APAYDIN İl 2.si oldu.

Monaninin düzenlediği “Çevre ve Çocuk” konlu resim yarışmasında 1-B sınıfında Begüm ERBAYRAK, Kaan TUNÇBİLEK, 4-A sınıfından Arda KASIM madalyon kazandı.

Mili Eğitim Bakanlığının düzenlediği “Nasrettin Hoca ve Kültürümüze Etkileri” konulu resim yarışmasında 8-B sınıfında Nihan ÖZCAN Kocaeli ikincisi olmuştur.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Polis Haftasında düzenlenen şiir yarışmasında Mert KOBAN il 3.sü oldu.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Şahika TİMUÇİN, Ağız ve Diş Sağlığı konulu resim yarışmasında il 1.si oldu ve eseri Türkiyede en iyi 10 eser arasına girdi.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Cemre AKKOCA, Ertuğrul Gazi Şenlikleri kapsamında düzenlenen ‘Osmanlıda Hoşgörü konulu ulusal resim yarışmasında Türkiye 1. si oldu.

Dolphin Alışveriş Merkezinin düzenlediği “Yunuslar ve Sen” konulu resim yarımasında 3-A sınıfından Egehan Boyacı ikincilik, 6-B sınıfından Gizem Onar mansiyon kazandı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün düzenlediği “Kültür ve Turizm” konulu resim yarışmasında 6-B sınıfı öğrencilerinde Sinem Onar ikincilik kazandı.

Saraybahçe Belediyesinin düzenlediği “Engelsiz Yaşamak” konulu resim yarışmasında 7-B sınıfından Cemre Akkoca birincilik, 6-A sınıfından Alara Melis Aydın mansiyon kazandı.

, Sosyal ve Kültürel Başarılarımız Kocaeli Gölcük Donanma Komutanılığı’nın düzenlemiş olduğu “Emniyet ve Kaza Önleme” konulu yarışmada “afiş” dalında öğrencilermiz 7-B sınıfından Nihan ÖZCAN birinci, 7-B sınıfından Cemre AKKOCA üçüncü oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Güzel Evim Güzel Kentim” konulu resim yarışmasında 5-A sınıfı öğrencilerinden Zeynep Levend üçüncü, Cansu Ökmen jüri özel ödülü aldı.

EMO’nun (ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI) düzenlemiş olduğu “Elektrik Enerjisi Tasarrufu” konulu yarışmada resim dalında 4-A sınıfı öğrencilerinden Şahika Timuçin birinci; “Enerji Verimliliği” konulu yarışmada resim dalında 3-A sınıfı öğrencilerinden Gediz Özcan ikinci oldu.

2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında British Council’in düzenlemiş olduğu Bale Sınavında Özel Filiz Özar Bale ve Müzik Okulu’na devam eden öğrencimiz NUR KÜÇÜK (4-A) “GRADE II” seviyesinde “ÜSTÜN BAŞARI” belgesi aldı.

ODTÜ G.V.ÖZEL KYÖD İ.O., Avrupa Birliği Socrates Programları dahilinde, Türkiye genelinde, Ulusal Ajans’ın mali destek sağladığı Socrates Comenius 1 projelerine 2004 yılında katılmıştır. Bu projeler Avrupa’daki çeşitli ülkelerden ortak okullar ile yürütülmektedir. ODTÜ-KYÖD okulunun Almanya’dan bir, İtalya’dan bir, İspanya’dan bir ve Polonya’dan iki okul ortağı vardır. Proje kapsamında her yıl üç ayrı ülkede toplantı yapılmaktadır. Bu yılki ilk toplantı 8-13 Kasım 2006 tarihlerinde ODTÜ KYÖD Koleji’nde gerçekleşmiştir. Yukarıda sözü geçen ülkelerden toplam 10 öğrenci ve 7 öğretmen ODTÜ KYÖD okulunu ziyaret etmiştir.

ODTÜ-KYÖD Koleji öğrencileri Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen Young Learners ve KET sınavlarınd, Starters seviyesinde 5 üzerinden 4.8, Movers seviyesinde 5 üzerinden 4.3 göstermişlerdir. KET sınavında ise %80 başarı göstermişlerdir.

 

    BİZ SİZİ ARAYALIM

    Okulumuz hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

    TelefonOnline Görüşme